Hakkımda (Kısmen her şey)

Merhaba,

Ben Hüseyin Gökçakıl.

Hüseyin Gökçakıl

Hüseyin Gökçakıl

E-posta adresim: huseyin.gokcakil@gmail.com

Düzenli olarak kullandığım tek e-posta adresim budur. Web sitenin alt yapısına uygun kurumsal bir adresi neden kullanmadığımı (haklı olarak) soran arkadaşlarım oluyor. Uzun süredir Google ile entegre hayatım ve çalışmalarımdan dolayı, kişisel olarak sadece bu maili kullandığımı söylemek istiyorum (genellikle mail iletişimini tercih ediyorum).

Oldukça uzun bir süredir gazete ile ilgili olduğumdan ve gerek yerel, gerek ulusal pek çok gazete, dergi (basılı ve dijital yayın) gibi yazılı ve görsel medyanın içinde çalışıyorum (hem de kendimi geliştirmeye çalışıyorum). Oyunculuk ve seslendirme çalışmaları dışında kalan tüm zamanımı yaptığım diğer işlere ayırıyorum. Oyunculuk ve yaptığım diğer işleri aşağıda görebilirsiniz.

 

Not: Başlıkların yanındaki artıya tıklayarak, detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Eğitim Hayatım

Başkent Üniversitesi‘nde foreign trade bölümünü bitirdim ve çocukluğumdan beri sahnelerde olduğumdan dolayı asıl işim olan tiyatro oyunculuğu için konservatuvara hazırlık yapıyorum. Kurumsal olarak foreign trade konusunda girişimlerim ve belirli firmalara danışmanlık çalışmalarım var. Bunun dışında bir dizi dijital proje üzerinde girişimcilik ve yöneticilik organizasyonu yapıyorum. Aynı zamanda lise dönemimden beri reklamcılık sektörüne olan ilgimden dolayı Başkent Üniversitesine ek olarak, yan alan olan reklamcılık ve uluslararası ilişkiler bölümünü okuyorum (Anadolu Üniversitesi).

Ben Ne İş Yaptım, Ne İş Yapıyorum?


 


İlgilisine fikir verebilmesi adına, yaptığım işlerden ve çalışmalardan bazılarını paylaşmak istiyorum (neticesinde burada ana fikir; dijital özgeçmiş). 1. 2007 senesinde Konya Devlet Tiyatrosu bünyesinde yapılan Gülbahar, Töre, Çocuk ve Polis oyununda Konya Emniyet Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ortaklığı ile organize edilen bir proje ürettim (çocuklar için üretilen bir sosyal sorumluluk projesi).

 2. Aynı yıllar yine sosyal sorumluluk projesi kapsamında sokak çocuklarını hayata kazandırma adına pek çok projenin alt yapısında görev aldım.

 3. Ardından konservatuvar hazırlığını sürdürmek adına, uzun vadeli bir sağlık çalışmasına başladım ve bu süre zarfında, sosyal medya ve dijital pazarlamaya olan ilgimden Başkent Üniversitesi – Foreign Trade bölümüne başladım. Eğitim hayatım boyunca hem belirli seminerler verdim (lise son sınıf öğrencilerine), hem de alan ile ilgili projelerimi ve araştırmalarımı sürdürdüm. Yerli ve yabancı finans dergilerinde içerik editörlüğü yaptım.

 4. Pek çok yerli ve yabancı dergide (kadın dergisi, sanat ve sosyal yaşam dergisi, projelendirme ve girişimcilik dergisi gibi) içerik editörlüğü, sosyal medya yöneticiliği, çeviri ve seslendirme çalışmasında bulundum. Aynı dönem içerik üzerine yaptığım çalışmaların ciddi ilgi çekmesi ile içerik üretimi konusundaki çalışmalarıma ağırlık verdim.

 5. 2012 – 2014 tarihleri arasında çocuk tiyatrosu başlığı ile tiyatro izlemeye kolay kolay imkan bulamayan öğrenciler için  (köy ve kasabadaki) kısa oyunlar yazdım (amatör olarak) ve onları tiyatro yolcusu arkadaşlarımla sergileme fırsatına eriştim (bu denli sosyal sorumluluk projelerine hayatımın her noktasında katkı sağlamak istiyorum).

 6. Global Leads Group bünyesinde 2 sene içerik uzmanı olarak çalışma yaptım ve ardından Türkiye temsilciliğini aldım. Sonrasında ise Global Leads Group bünyesinde Enmoda, Morhipo, Evmanya, Trendyol, Markafoni, Modaset, Saat & Saat, LCW, Chip ve İndirimlr gibi firmaların web siteleri ve dijital pazarlama araçları için reklam yazarlığı, içerik editörü ve içerik üreticiliği yaptım.

 7. 2014 senesinin sonlarına doğru, içerik üretimi ve dijital pazarlamaya yönelik naçizane birikim ve deneyimlerimi insanların hizmetine sunmak adına Bariton Medyayı kurdum. Alanında başarılı dijital sektörün hemen hemen pek çok yerli ve yabancı ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve çözüm üretebilecek arkadaşlarımla bir araya gelerek etkin bir ekip kurduk ve içerik ajansı olarak hizmet sağlamaya başladık. Hatırı sayılır web projelerini hayata geçirdikten sonra aldığımız olumlu tepkiler ardından, bu alanda yaptığımız yatırımlar ve çalışmalar biraz daha hız kazandı.

 8. Bariton Medya kapsamında tüzel olarak ürettiğimiz projeler dışında, çeşitli kurumsal sosyal medya firmaları, ihracat ve ithalat firmaları (daha çok sektöre yeni giren KOBİ) ve reklam şirketleri için bireysel olarak hizmet üretiyor, danışmanlık yapıyorum.

 9. Sanat çalışmalarımı daha aktif bir şekilde şekillendirmek adına konservatuvar eğitim sürecine devam ediyorum.

 10. Bariton Medya kapsamında ürettiğim Kültür Çetesi, En Bilgili Net, Konya Portal, En Marketim gibi projelerin isim hakkını, telif haklarını ve gelişimini bizzat takip ediyorum.  Ayrıca ortağı olduğum bir dizi proje arasında yer alan PlakanıAldım.com web sitesi gibi halka hizmet eden projelerin de aktif olarak büyümesine katkı sağlıyorum.

 11. Dijital dünya üzerinde varlığını sürdüren pek çok yerli ve yabancı firmaya uzaktan danışmanlık ve proje yönetimi hakkında destek sağlıyorum.


Neden Bu Blogu Açtım?


Biriken notlarımdan dolayı, bu blogu açmayı uygun gördüm.


Detay gerekirse; 1. Öğrendiğim, keşfettiğim, enteresan bulduğum ve ilgilisinin işine yarayacağına inandığım (gerek sanatsal, gerek kişisel, gerek iş dünyası adına) bilgileri ve önemli detayları insanlarla paylaşmak.

 2. Aktif olarak sosyal medya kullanmadığım için (twitter dışında), benimle ilgili (gerek iş, gerek hayat) bilgileri sadece burada sunmak (kimileri buna dijital CV diyor).

 3. Düşüncelerim, fikirlerim ve benzer her içeriği, tüm detayları ile sahneye sermek ve kendimi ifade etmek.

İletişim Seçenekleri


Günümün çoğu bölümünü yiyip bitiren iş ve çalışma yükümden dolayı, bana sadece mail ile ulaşmanızı tavsiye ediyorum. Mesajlarınıza (e-posta) yoğunluktan dolayı biraz geç yanıt verebilirim (ama kesin aynı gün ya da birkaç gün içinde dönüş sağlıyorum). Yoğunluktan dolayı geç de olsa, kesinlikle -cevap gerektiren- mesajlara dönüş yapıyor, bir şekilde yanıtlıyorum. Bir asistanım, yardımcım yok. Bütün işlerimi tek başıma yapıyorum (bu yüzden -sanatsal çalışmalarım dahil- yaptığım her işte insanlara faydalı olabilme maddesini ilk sırada tutuyorum).


Sosyal medyaya genellikle çok az zaman ayırıyorum. Mesaj trafiğinde yazılanlar gözümden kaçabilir. Benimle iletişim kurmanın en doğru ve garantili yolu e-posta olacaktır (daha pratik e-posta gönderimi için iletişim formunu kullanabilirsiniz).

 

Zaman içinde ürettiğim ve organize ettiğim projeler, katıldığım seminerler, sanatsal çalışmalar ve tüm detayları buraya ekleyerek, sayfanın güncel kalmasını sağlayacağım.

Aradığınız bilgileri içeren bir maddenin/cevabın olmadığını düşünüyorsanız, bu bölümden yahut e-posta yoluyla bilgi alabilir, iletişime geçebilirsiniz.

Ama genellikle şahsi sorular dışında hiç bir cevabın, beni ve fikirlerimi web sitemdeki yazılar kadar anlatacağına inanmıyorum.

Görüşmek üzere.

Sanatla kalın.