Bir şeylerin değişmesi gerekliliği mi?

Ben bazen düşünüyorum. Mesela diyorum ki ‘acaba neredeyim?’ ya da ‘ne yapıyorum?’ Ya da soruyorum; ‘hey bro, doğru mu bu yol?’. Sonra cevap geliyor ‘hangi yol?’ diyorum ki; haydaaaa…

Düşünüyor insan ve kararlar alıyor. Sonra hata yapıyor, sonra tekrar düşünüyor, yeni kararlar alıyor. Bunca kararın ardında duran her şeyde ve şekilde yeni kararlar oluyor. Bu kararlar için bizler de bir şeyler yapmak istiyoruz. Biliyorum kendimi tanımak istediğimi. Biliyorum kendimi düşünmek niyetimin olduğunu. Biliyorum saydam bir hayatın içeriğinden kaliteli işler çıkarabileceğimi belki de ama, biliyor muyum sahi bildiğimi? Ya da neyi bildiğimi?

 

Dert faslı sezon 1

Dert faslı konusunda her şeyi tek bir dert ile anlatmak mümkün değil malumunuz. Bunca şeyin arasında, herkesin kendi düşüncesini ve kendi beklentisini ortaya çıkarması kolay olmayacak. Biliyoruz ve belki de biraz uzaklaşıyoruz hayattan. Düşündükçe, çalıştıkça. Emek verdikçe kendi derdimizi kendi beklentimizle büyütüyoruz. Doğru mudur? Doğrudur paşam!

 

Dert faslı sezon 2

Merhaba Ankara! Nasılsın? Ben yine geldim sana kısa bir süreliğine. Kısa bir çalışma ve okuma faslında hem tatil yapmak, hem dinlenmek, hem de dinlendirmek için geldim. Merhaba Ankara. Nasılsın? Ben gayet iyiyim ama kötüyüm biraz. Birkaç dertten ötürü muzdarip olduğum hayata. Merhaba Ankara. Geleceğim yine, söz sana!

 

Dert faslı sezon 3

Bunca şey yaşıyoruz, yaşantımızın içerisinden seçenekler geçiyor. Politik oluyoruz, stres yapıyoruz. Hayata dair yeni beklentiler, yeni bekleyişler ile ilerliyoruz. Organize ediyor ve büyütüyoruz bütün düşünceleri. Kendi içinde ve kendi düzen yapısı içinde büyütüyoruz çalışmalarımızı. Farklılıklarımızı ve beklentilerimizi ortaya çıkarıyoruz. Ama yine de aynı şeyi söyleyip duruyoruz. Ya da ben böyle yapıyorum. Çok şey söyleyip hiç bir şey anlatmamak mıdır mesele? Ya da… Neyse, boş verelim bunu!

 

Sezon finalı!

Az bir şey kaldı belki de anlatmak için. Az bir zaman. Bunca şeyi beklerken, bunca güzellik içerisinden kaliteli ve güzel bir şey üretmek mümkün müdür? Sanırım biraz okumak, dertleşmek ve dertlenmek gerekiyor. Üretmenin üzerinden geçmesi için bazı anların. Ya da bir rüzgarın esmesi gerekiyor, sıcak  olmadığını anlamak için dertlerin, falanların…

 

Görüşmek üzere canlar, efendiler! Kalp!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir